Zajímá vás

Kučera dřevostavby Kučera dřevostavby
Projekt +

Máte pozemek a vypracovanou projektovou dokumentaci
Sejdeme se v naší kanceláři a společně se na projekt podíváme. Pak budeme potřebovat několik týdnů na podobné prostudování, abychom vám mohli připravit cenovou nabídku na realizaci a sestavení časového harmonogramu.

Máte pozemek a představu, ale nemáte návrh ani dokumentaci
Pak se uvidíme častěji. Dlouhodobě spolupracujeme s českobudějovickým architektonickým a projekčním studiem B–Arch. Architekt Petr Zifčák s vámi probere vaše přání a očekávání, mrkne na pozemek a pak budete společně ladit váš domek snů. Výsledkem nebude jen krásná 3D vizualizace, ale především kompletní architektonické řešení, projektová dokumentace a technické řešení stavby na konkrétním pozemku splňující stavební normy. My následně vypracujeme časový harmonogram stavby a pochopitelně rozpočet.

Stavební povolení +

Pozemek máte, jste spokojení s vizualizací, projektem, souhlasíte s rozpočtem, takže se může začít stavět! Tomu bohužel předchází jeden z nejsložitějších kroků k vysněné stavbě – správná razítka. Protože s úřadováním máme dost zkušeností, nabízíme zákazníkům, že jim ušetříme nervy a strach z neznáma a všechna povolení vyřídíme. Cenu za službu neuvádíme, odvíjí se od projektové dokumentace a lokality.

Průběh stavby +

Vybrali jste si naši firmu, máte pozemek a veškerou potřebnou dokumentaci – ideální! Společně projdeme a podpisy odsouhlasíme smlouvu o dílo (mimo jiné obsahuje veškeré informace o záruce a případných reklamacích) a můžeme začít.

Stavíme buď na základových deskách, které sami připravíme, nebo na deskách od vašeho dodavatele. Pokud plánujete využít práci jiného zhotovitele, není to samozřejmě problém. Pošleme vám detailní technické požadavky a normy, které bude potřeba dodržet, než začneme stavět, a posléze jejich dodržení zkontrolujeme.

Postup stavebních prací je přesně dán časovým harmonogramem. Během výstavby se budeme scházet na kontrolních dnech případně individuálních schůzkách, abyste byli informováni a sami se přesvědčili jak nám jde práce od ruky.

Stavba je ukončená dnem, kdy si odsouhlasíme dokončený rozsah dohodnutých prací a podepíšeme předávací protokol. Dostanete od nás všechny potřebné dokumenty a konečnou fakturu. Do stěhování se vám už plést nebudeme :)

Chcete vidět, jak to vypadá na naší stavbě?  
Konstrukce +

Stavíme difuzně otevřené konstrukce v nízkoenergetickém nebo pasivním standardu. Využíváme systém sloupkové konstrukce Two by Four z KVH hranolů. Konstrukci montujeme buď na stavbě, nebo panelové dílce přivezeme již opláštěné OSB deskou. Díky tomuto postupu máme celou dobu stavbu a použité materiály perfektně pod kontrolou.

Používané materiály +

Na materiálech nešetříme. Snažíme se stavět domy tak, aby s minimální údržbou vydržely bez problémů sloužit desítky let.

KVH
Velmi kvalitní a přesně opracované hranoly ze smrkového dřeva.

BSH hranoly
Čtyřstranně hoblované lamelově lepené a délkově napojované hranoly ze sušeného řeziva.

Isocell
Špičkové izolační materiály (celulózové izolace, střešní fólie, parobrzdné fólie, fasádní fólie, lepicí technika...) pro energeticky úsporné domy od rakouského výrobce. Považujeme je za nejlepší materiál na trhu.

Pavatex
Dřevovláknité desky pro vnější opláštění budov vyrobené ve Švýcarsku. Vybrali jsme si je pro jejich výborné termoizolační, paropropustné, požární a akustické vlastnosti. Navíc jde o desky vyrobené jako ekologický materiál šetrný k přírodě.

Vzduchotěsnost domu +

Izolace je alfou a omegou kvalitní stavby. Do domu nesmí foukat, zatékat ani se v něm nesmí držet vlhkost. Dobře provedená stavba domu funguje na podobném principu jako funkční oblečení na hory – spodní vrstvy udržují sportovce v teple a zároveň odvádějí od těla vlhkost zatímco svrchní vrstva na tělo nepustí déšť ani vítr. Špatně zaizolovaná stavba trpí přehříváním, chladem, průvanem a plísněmi, které mohou vést až k poškození domu. Na vzduchotěsnost našich staveb, respektive preciznost práce, dostatečný čas a použité materiály, si dáváme velký pozor.

Blower door test +

Jedná se o normované měření vzduchotěstnosti obálky budovy certifikovanou firmou. V budově se vytvoří pomocí ventilátoru podtlak a přetlak při rozdílu 50 Pa následně se měří kolik vzduchu proudí netěsnostmi do interiéru. Blower door test je tedy vysvědčením stavební firmy jak kvalitně pracovala. Výsledky testu vyžadují také úřady při žádostech o dotace.

Protože nám záleží na kvalitě a dobrém jménu naší práce, blower door test děláme automaticky v každé dřevostavbě, kterou postavíme.

Více informací o blower door testu na našem blogu

Záruka +

Na provedené práce poskytujeme záruční dobu pět let.

Na použitý materiál se vztahuje záruční doba v délce dvou let, pokud výrobce nestanoví jinak.

Po dokončení stavby vám předáme veškeré doklady o použitých materiálech, pokyny výrobců a prohlášení o shodě.

Záruční lhůta začíná běžet od okamžiku předání a převzetí díla.

Jsme pojištěni na škodu způsobenou naší provozní činností v minimální částce pěti miliónů korun.

Dřevostavby stavíme podle pravidel nového stavebního zákona 2022.

 

Nenašli jste co vás zajímá?
Ozvěte se nám

Osobní údaje poskytnuté prostřednictvím tohoto formuláře nijak nezpracováváme ani je nevyužíváme pro naše marketingové aktivity.

Chcete s námi zůstat v kontaktu prostřednictvím občasného newsletteru? Pak budeme potřebovat váš souhlas se zařazením kontaktních údajů do databáze společnosti
Ing. Kamil Kučera, IČO: 75206684, DIČ: CZ8301312074. Více o GDPR