Tesáme, řežeme, brousíme, stavíme

Jsme malá firma z Českých Budějovic. Začínali jsme v roce 2006 se střešními konstrukcemi, později jsme se naučili dělat pergoly a přístřešky. Stavěli jsme i zděné domy, ale stále víc nás to táhlo ke dřevu. Tesali jsme krovy, položili kilometry střech po celé ČR, postavili stovky pergol a zahradních domků. Získali jsme mraky zkušeností a znalostí v práci se dřevem, materiály a konstrukcemi, které nám dovolily začít se specializovat na to co umíme a co nás baví – zakázkové zahradní konstrukce a dřevostavby.

Kučera dřevostavby Kučera dřevostavby

Technické informace o dřevostavbách

Difuzně otevřené dřevostavby +

Stavíme difuzně otevřené konstrukce v nízkoenergetickém nebo pasivním standardu. Využíváme systém sloupkové konstrukce Two by Four z KVH hranolů. Konstrukci montujeme buď na stavbě, nebo panelové dílce přivezeme již opláštěné OSB deskou.

Více
Používané materiály +
KVH

Velmi kvalitní a přesně opracované hranoly ze smrkového dřeva.

BSH hranoly

Čtyřstranně hoblované lamelově lepené a délkově napojované hranoly ze sušeného řeziva.

Isocell

Špičkové izolační materiály (celulózové izolace, střešní fólie, parobrzdné fólie, fasádní fólie, lepicí technika...) pro energeticky úsporné domy od rakouského výrobce. Považujeme je za nejlepší materiál na trhu.

Pavatex

Dřevovláknité desky pro vnější opláštění budov vyrobené ve Švýcarsku. Vybrali jsme si je pro jejich výborné termoizolační, propropustné, požární a akustické vlastnosti. Navíc jde o desky vyrobené jako ekologický materiál šetrný k přírodě.

Blower door test +

Normované měření vzduchotěstnosti obálky budovy certifikovanou firmou. V budově se vytvoří pomocí ventilátoru podtlak a přetlak při rozdílu 50 Pa následně se měří kolik vzduchu proudí netěsnostmi do interiéru.

Blower door test je tedy vysvědčením stavební firmy jak kvalitně pracovala. Výsledky testu vyžadují také úřady při žádostech o dotace.

Protože nám záleží na kvalitě a dobrém jménu naší práce, Blower door test děláme automaticky v každé dřevostavbě, kterou postavíme, zdarma.

Pojištění +

Jsme pojištěni na škodu způsobenou naší provozní činností v minimální částce pěti miliónů korun.

Postavili jsme

80% zákazníků nás osloví na základě doporučení. Není to ta nejlepší reference?

Kučera dřevostavby
Kučera dřevostavby
Kučera dřevostavby
B-ARCH Tondach Isocell pavatex