Zajímá vás

Jaké dřevo používáme +

Nejčastěji pracujeme s konstrukčními hranoly KVH, lepenými hranoly DUO, TRIO případně BSH. Používáme smrkové dřevo, můžeme zajistit také modřínové a dubové lepené hranoly (počítejte s delší dobou dodání).

Vlhkost dřeva KVH hranolu by měla být ideálně 15% a maximálně 18 %. Díky tomu nedochází k výsušným trhlinám, kroucení a dalším degradacím dřeva, které se mohou projevit na opláštění konstrukce nebo pohledových částech konstrukčních hranolů.

Pořád ale platí, že dřevo je přírodní materiál se specifickými a přirozenými vlastnostmi, není tedy možné vyloučit případné deformace. Na to pamatují i příslušné normy třídy provozu 1 a 2 dle ČSN EN 1995-1-1.

Technologie výroby +

Dřevěné konstrukce vyrábíme na CNC dřevoobráběcím centru Hundegger K2i. Jedná se o vysoce přesné zařízení, které disponuje dlabáním, vrtáním, řezáním a frézováním. Obráběcí centrum využívá CAD software a data, které vyprojektujeme a přenášíme přímo do CNC stroje.

Nátěry a impregnace +

Veškeré řezivo se opracovává na obráběcím centru v neošetřeném stavu. Zákazníkům nabízíme tři možnosti jak postupovat:

  • Dřevo před montáží ošetříme vybraným odstínem, případně doplníme o podkladní impregnační nátěr.
  • Dřevěnou konstrukci a další dřevěné prvky vám přivezeme, vy si ji natřete a po důkladném zaschnutí přijedeme konstrukci smontovat.
  • Konstrukci sestavíme bez nátěru a vy si ji časem můžete natřít.
Zastřešení +

Zastřešení zásadně ovlivňuje konstrukci, proto je o něm potřeba rozhodnout hned na začátku. Při návrhu bereme v potaz váhu zastřešení, sněhovou oblast, zatížení mokrým sněhem, dynamické zatížení větrem a klimatickými vlivy. Díky tomu jsme schopni optimalizovat konstrukci pro minimální prořezy na krytině.

Nejčastěji se zastřešuje polykarbonátovými deskami a sklem.

Stavební povolení / ohlášení +

Pokud konstrukce splní podmínku zastavěné plochy do 25m2 nemusí stavitel žádat o stavební povolení ani nemusí řešit ohlášení stavby (více informací ve stavebním zákoně).

Pokud má být konstrukce větší, poradíme vám, jak postupovat aby vyřizování bylo co nejrychlejší. Spolupracujeme s projekční kanceláří, jsme schopní vám tedy zajistit i vyhotovení příslušných podkladů.

Platební podmínky +

Protože se zabýváme zakázkovou výrobou, je podmínkou zadání projektu do výroby závazná objednávka a úhrada zálohové faktury ve výši 50% celkové ceny. Doplatek se objednateli fakturuje po dokončení a předání.

 

Nenašli jste co vás zajímá?
Ozvěte se nám

Osobní údaje poskytnuté prostřednictvím tohoto formuláře nijak nezpracováváme ani je nevyužíváme pro naše marketingové aktivity.

Chcete s námi zůstat v kontaktu prostřednictvím občasného newsletteru? Pak budeme potřebovat váš souhlas se zařazením kontaktních údajů do databáze společnosti
Ing. Kamil Kučera, IČO: 75206684, DIČ: CZ8301312074. Více o GDPR