Rodinný dům v Křemži

Popis Informace
Rodinný dům v Křemži

Na dosah Šumavy, v údolí pod Kletí

Informace
Typ stavby
difúzně otevřená konstrukce
Konstrukce
systém Two by Four
Tloušťka stěny
330 mm
Zastavěná plocha
109 m2
Obytná plocha
170 m2
Dispozice
5 kk + podkroví
Vytápění
elektrický kotel
Rekupurace
jednotka Zehnder
Architekt
studio B-Arch
Popis

Dřevostavbám fandíme. Dokonce natolik, že jsme se je postavili i pro sebe a své rodiny. Naše první rodinná dřevostavba stojí v Křemži, městečku naproti Kleti v nádherném šumavském podhůří.

Dům jsme stavěli komplet. Od základové desky po veškeré zařízení a technologie. Sloupkovou konstrukci Two by Four (TbF) jsme montovali na místě, poté jsme skelet opláštili z vnitřku OSB deskami a uzavřeli stropní konstrukci.

Vnější stranu domu jsme vyplnili čedičovou izolací a opláštili dřevovláknitými deskami. Podkrovní prostory jsme kvůli přehřívání izolovali deskami s velkou objemovou hmotností a mezikrovní a podkrovní izolací.

Dům je vytápěný elektrokotlem napojeným na podlahové topení a větraný rekuperační jednotkou Zehnder. Na tu jsme díky výsledkům v blower-door testu vzduchotěsnosti dostali maximální možnou dotaci sto pět tisíc korun.

Celková doba stavby a terénních úprav byla deset měsíců. Z toho jsme tři měsíce čekali na optimální vlhkost anhydritové podlahy před pokládkou finální dřevěné podlahy.

Na domku se dodělává terasa, vnitřní a terénní úpravy.